02 Şubat 2018

Gösterim: 340

LEXPERA: YENİ NESİL HUKUK BİLGİ SİSTEMİ Deneme Erişimine Açıldı.

Değerli Akademik ve İdari personelimiz ile Sevgili Öğrencilerimiz;

LEXPERA: YENİ NESİL HUKUK BİLGİ SİSTEMİ deneme erişimine açılmıştır, erişim 03.05.2018 tarihine kadar geçerli olacaktır.

Kurumumuz bilgisayarlardan www.lexpera.com.tr’ye girdiğinizde Üniversitemiz logosunu ve ismini görüyor olacaksınız. Üniversitemiz içerisinde LEXPERA’ dan yararlanmak isteyen her bir kullanıcı, sağ üst köşedeki  “Profilimi Aç” ibaresine tıklayarak kendi  profilini oluşturabilir. Sistemimiz, profil oluşturmadan da kullanılabilir ancak kişiselleştirme özelliklerinden (favori belgeler, bildirim ayarları, arama geçmişi) faydalanmak ve daha konforlu bir LEXPERA deneyimi sağlamak açısından kullanıcılarımızın kendi profillerini oluşturmalarını tavsiye ediyoruz. İngilizce ve Türkçe olarak kullanım metinleri ektedir.

LEXPERA: YENİ NESİL HUKUK BİLGİ SİSTEMİ

  •          Zengin Literatür Kaynakları

LEXPERA, hukuk alanında 600’den fazla monografinin yayıncısı olan On İki Levha Yayıncılık’ın bir projesidir. Şu an sistemde 250’den fazla hukuk kitabı ve çok sayıda makale tam metin olarak ilgili mevzuat ve yargı kararlarıyla entegre biçimde yayımlanmaktadır. Her gün yeni materyallerin eklenmesiyle sürekli olarak zenginleşen bu kaynaklar arasında ülkemizin pek çok önemli hukukçusunun eserleri yer almaktadır.

  •          En Geniş İçtihat Arşivi

LEXPERA, 2 milyon üzerinde Yargıtay  kararının yanı sıra, Danıştay, Anayasa Mahkemesi, Uyuşmazlık Mahkemesi, Kamu İhale Kurumu ve Rekabet Kurulu, Sayıştay, Bölge Adliye Mahkemesi ve Bölge İdare Mahkemesi kararlarına yer vermektedir.

  •          Benzersiz Mevzuat Deneyimi

LEXPERA’ nın, günlük olarak güncellenen ve normlar hiyerarşisinin en alt kademesine kadar inen geniş mevzuat içeriği, aşağıda örnek bağlantılarla bir kısmı aktarılan güçlü işlevlerle birleşerek ciddi bir zaman tasarrufu ve hata koruması sağlamaktadır.

  •          Etkilediği Mevzuat Listesi

Ülkemizde sıkça rastlanan ve “torba kanun” olarak adlandırılan, muhtelif ve bir birleriyle ilgili olmayan konulara ilişkin kanunlarda değişiklik yapan kanunların takibi, hukukçulara oldukça zaman kaybettirmektedir. LEXPERA’ nın “Etkilediği Mevzuat” bağlantısı bu konuda ciddi bir zaman tasarrufu ve hata koruması sağlamaktadır. Örneğin 6728 sayılı Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un değişiklik yaptığı kanunların listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir.